Home » Przewodnik po produktach » Hobby i technika ogrodowa » Najpopularniejsze piece rakietowe

Najpopularniejsze piece rakietowe

W przypadku nowej kuchni zewnętrznej masz kilka opcji, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego urządzenia do przygotowywania posiłków. Czy powinien to być grill, ale jeśli tak, to jaki? A może coś innego? Oprócz grilla na węgiel drzewny, gazowego lub elektrycznego, masz jeszcze inne opcje. Na przykład piec rakietowy. Mają one komorę spalania w dolnej części i są opalane drewnem, węglem lub innymi materiałami łatwopalnymi. Dzięki temu piece nadają się z jednej strony do ogrzewania tarasu, a z drugiej do gotowania. Dzieje się tak dlatego, że kuchenki rakietowe posiadają powierzchnię do przechowywania patelni i garnków, dzięki czemu można na nich przygotowywać również gulasze i inne potrawy. W porównaniu z grillem jest więc jeszcze więcej możliwości kulinarnych.

Lista kontrolna piec rakietowy

  • Piec rakietowy charakteryzuje się wydajnością, a także kompaktowymi rozmiarami. Ich wysokość wynosi od 25 do 40 cm. Nie są one również szczególnie szerokie. Dzięki temu uzyskuje się powierzchnie podparcia w zakresie od 20 do 26 cm, co stanowi wystarczającą ilość miejsca na średniej wielkości garnek. Do kuchenek rakietowych najlepiej nadają się garnki żeliwne.
  • Oprócz niewielkich wymiarów, piecyki charakteryzują się również niską wagą, która wynosi od 3 do 8 kilogramów. Dzięki temu małe kuchenki idealnie sprawdzają się na kempingu i w podróży.
  • Wszystkie piece przeznaczone są do opalania węglem lub drewnem opałowym. Z reguły piece rakietowe mają jedną komorę spalania. Niektóre modele mają jednak 2 komory spalania.
  • Dodatkowe wyposażenie obejmuje zazwyczaj tacę na drewno w dolnej części na opał, którą można wsuwać w miarę potrzeb. Niektóre z piecyków wyposażone są również w dodatkową torbę, w której można łatwo przechowywać urządzenie.

Tutaj znajdziesz wszystko na temat Żywność i napoje.


Polecane piecyki rakietowe

Poniższy wybór przedstawia produkty, które wyróżniają się na podstawie referencji,
zweryfikowane zakupy i opinie klientów.

Bestseller

Wymienione tu produkty charakteryzują się tym, że były najczęściej kupowane.
zakupione. Ponieważ jest to wskaźnik popularności i autentyczności produktów, przedstawiamy
prezentujemy tutaj bestsellery z danej grupy produktów.  
Tutaj pokazujemy aktualne oferty z danej grupy produktów.

Aktualna oferta

Najczęściej zadawane pytaniaNajczęściej zadawane pytania dotyczące pieców rakietowych (FAQ)

Co to jest piec rakietowy?

Piec rakietowy to piec zasilany drewnem lub węglem drzewnym, który można ustawić np. w ogrodzie lub na biwaku. Z jednej strony służy do ogrzania otoczenia, a z drugiej do przygotowywania potraw poprzez postawienie na jej powierzchni patelni lub garnka.

Jak działa piec rakietowy?

Działanie pieca rakietowego jest bardzo podobne do zasady działania kominka. Ciepło z komory spalania jest bardzo sprawnie odprowadzane do góry, na której znajduje się patelnia lub garnek.


Letzte Aktualisierung am 2024-07-20 / Affiliate Links / Bilder von der Amazon Product Advertising API