Home » Czasopismo » Promiennik na tarasie i balkonie

Promiennik na tarasie i balkonie

Photo by Louis Hansel @shotsoflouis on Unsplash

Promienniki sprawiają, że przytulne przyjęcie na świeżym powietrzu na własnym balkonie, tarasie lub w ogrodzie będzie pełnym sukcesem nawet w zimnej porze roku. Nawet w chłodne letnie lub wiosenne wieczory promienniki zapewniają lepsze samopoczucie. Dzięki nim nie tylko nikt nie zmarznie, ale także zapewnimy dekoracyjne i nastrojowe oświetlenie otoczenia. Promienniki występują w wielu kształtach i rozmiarach. Możesz dowiedzieć się, który z nich jest najlepszy dla Ciebie tutaj w naszym dużym przeglądzie promienników.

Promiennik elektryczny

Promienniki elektryczne wykorzystują prąd elektryczny do ogrzewania pręta grzewczego, który emituje ciepło w postaci promieni podczerwonych. Reflektory umieszczone za prętami grzewczymi kierują efektywnie wypromieniowane ciepło we właściwym kierunku. Poprzez emisję promieni podczerwonych w sposób ukierunkowany, osoby i przedmioty są ogrzewane w obszarze działania promieni, a nie powietrza otaczającego promiennik. Elektryczne promienniki z podczerwienią są więc energooszczędnym rozwiązaniem dla tarasów i balkonów. W zależności od osobistych preferencji i dostępnej przestrzeni, elektryczne promienniki podczerwieni dostępne są w różnych wersjach i kształtach.

Elektryczny promiennik stołowy

Promienniki stołowe są najmniejszą formą promiennika. Są to zazwyczaj naczynia niewiele większe od imbryków i, jak sama nazwa wskazuje, umieszczane na środku stołu. Są one idealne dla małych grup osób z niewielkim stołem. Emitowane ciepło jest zazwyczaj wystarczające dla tak małych grup. Promiennik stołowy jest idealny na małe balkony z małym stołem i 2-3 krzesłami.

Promiennik elektryczny z podstawką

Promienniki ze stojakiem to najbardziej elastyczne promienniki i najbardziej nieskomplikowane rozwiązanie dla większych balkonów, jak i zwykłych tarasów. Mają one zazwyczaj od 1m do 1,50m wysokości i wąski, kolumnowy kształt. Bez problemu znajdą więc miejsce na każdym tarasie i na większości balkonów.

Sufitowe promienniki podczerwieni

Promienniki sufitowe to idealne rozwiązanie dla zadaszonych tarasów. Mocuje się je za pomocą karabińczyków albo za pomocą uchwytu ściennego lub sufitowego. Promienniki nad głową mają szczególnie dobry efekt grzewczy, ponieważ są kierowane z sufitu bezpośrednio na podłogę. Bezpośrednie naświetlanie podłogi promieniami podczerwonymi nagrzewa ją równomiernie i przyjemnie.

Promienniki gazowe (promienniki grzybkowe)

Promienniki zasilane gazem (zwane też pieczarkami) znane były dawniej z terenów zewnętrznych ogródków piwnych i restauracji. W obecnym roku 2020 w wielu miastach w Niemczech nie są one jednak dopuszczone do użytku publicznego w gastronomii. Powodem jest duża emisja CO2 przez podgrzewacze do grzybów. Dopuszczalne jest jednak użytkowanie prywatne we własnym ogrodzie. Promienniki elektryczne są mimo wszystko uważane za bardziej przyjazną środowisku alternatywę.


Dowiedz się więcej na ten temat

Ogrzewanie

Exit mobile version